Tudja meg, hogy a diszkrét eseményszimuláció és a digitális iker technológia hogyan játszik döntő szerepet a gyártervezés ötletelési és tervezési fázisában. A Visual Components egyszerűsíti a tervezési folyamatot, pontos információkat nyújt, és kiemeli a vizualizáció fontosságát a kommunikáció egyszerűbbé tételében, segítve ezzel a meglévő és a potenciális gyártási problémák megoldását.

Egy gyártási művelet kialakításakor a diszkrét eseményszimuláció hatékony optimalizálási eszköz. Akár egy digitális iker alapját is képezheti, amely lehetővé teszi a virtuális üzembe helyezést, elkerülve a potenciálisan költséges hibákat, és támogatva a tervezési és ütemezési rendszereket.

Ez a cikk elmagyarázza, hogy a szimulációs eszközök, mint például a Visual Components, miként támogatják a gyári layout tervezési folyamatát. Kitér arra, hogy a gyár layout hogyan tükrözi a gyártási stratégiát, mikor van szükség új layout-ra, és hogyan kezdjen hozzá az optimalizált layout megtervezéséhez a Visual Components segítségével. Az egyes szakaszok a következőkkel foglalkoznak:

  • Miért fontos a layout és mikor kell tanulmányozni?
  • Egy projekt meghatározása és elindítása
  • A gyári layout tervezésének több dimenziója a Visual Components használatával
  • További tényezők a gyári layout tervezésénél

Miért fontos a layout és mikor kell tanulmányozni?

A gyári layout kifejezi a vállalkozás gyártási stratégiáját. Összekapcsolja a műveletsorozat minden egyes lépését, annak korlátait, valamint az anyagok mozgását és tárolását. A layout az idő múlásával fejlődik, és gyakran előfordul, hogy az optimálisnak tűnő layout kevésbé hatékonnyá és nehezebben kezelhetővé válik.

A gyár elrendezésének folyamata magában foglalja a használni kívánt berendezések kiválasztását, az egyes részek egymáshoz való viszonyának meghatározását, valamint az anyagmozgatáshoz, a kezelői hozzáféréshez és a karbantartáshoz szükséges helyet. A folyamatnak a szimulációt is magában kell foglalnia annak megállapítására, hogy a layout mennyire felel meg a szervezet célkitűzéseinek.

A következő videó bemutatja, milyen egyszerű használni a Visual Components szoftvert a tervezési folyamat segítésére.

Mindez a vezetőség gyártási céljaival összhangban történik. Ezek közé tartozhat a kizárólag rendelésre történő gyártás a one-piece-flow elveinek alkalmazásával, a cellás gyártás vagy a sorozatgyártás. A berendezések kiválasztása és elhelyezése határozza meg, hogy a munka hogyan fog folyni a gyárban, és hogy a célok milyen mértékben valósulnak meg.

Az üzemi layout tervezése két forgatókönyv szerint történik: zöldmezős és barnamezős

A zöldmezős layout forgatókönyve új építésre vonatkozik. Ez egy üres papírlap, amelyen lehetőség van a munkafolyamatok teljes körű optimalizálására minimális korlátozások mellett. A layout tervezése még az építkezés befejezése előtt elkezdődik, mivel ez fogja irányítani az olyan szolgáltatások biztosítását, mint a szűrt levegő és a porelszívás. Bizonyos esetekben még korábban szükség van egy koncepcionális layout kidolgozására, mivel ez biztosítja a gyárhoz szükséges területet, valamint a szállítási dokkok, anyagtároló létesítmények számát stb.

A barnamezős layout forgatókönyv az, amikor a gyári layout már létezik. A vezetőség számos okból dönthet úgy, hogy felülvizsgálja azt, például a gyártott termékek vagy mennyiségek jelentős változása miatt, vagy egyszerűen a hatékonyság növelésére irányuló erőfeszítések részeként.

A barnamezős layout tervezése során általában számos korlátozó tényezőt kell figyelembe venni. A bekötőutak gyakran rögzítettek, maga az épület meghatározott területű és konfigurációjú, a szolgáltatások csak bizonyos területeken állnak rendelkezésre, és előfordulhat, hogy olyan akadályokat kell megkerülni, mint például oszlopok. A kihívás itt a munkafolyamat optimalizálása a meglévő épület korlátain belül.

Egy projekt meghatározása és elindítása

A gyári layout megtervezése egy projekt, és ennek megfelelően kell kezelni, hivatalos célokkal és meghatározott ütemekkel. Határozza meg a korlátokat, a határidőket és ami a legfontosabb az érdekelt feleket.

A terjedelem meghatározásakor és a korlátok azonosításakor a barnamezős forgatókönyvek általában több kihívást jelentenek. A rendelkezésre álló teljes terület korlátozott, és olyan módon lehet kialakítva, hogy nehéz vagy költséges megváltoztatni. Az is előfordulhat, hogy a termelés fenntartására van szükség a területek felújítása és a berendezések áthelyezése közben.

A határok megállapítása után megkezdődhet a layout tervezése. Tekintettel az érdekelt felek valószínűsíthetően nagy számára, általában jó, ha általános koncepciókkal kezdjük, amelyek kiindulópontot adnak a megbeszélésekhez. A gyártási layout tervezése és kialakítása szinte mindig iteratív folyamat, és fontos, hogy elegendő időt szánjunk a lehetőségek kidolgozására, bemutatására, majd felülvizsgálatára.

A tervező vagy a csapat gyakran szembesül azzal a kihívással, hogy nehéz kommunikálni, hogy hogyan fog a javasolt layout a gyakorlatban működni. A Visual Components által kínált grafikus diszkrét eseményszimuláció nagyon hatékony eszköz lehet annak bemutatására, hogy az új konfiguráció hogyan fog működni a forgatókönyvek széles skáláján.

A gyári layout tervezésének több dimenziója a Visual Components használatával

A sikeres gyártervezésnek számos aspektusa van. A gyártási folyamat részletes megértésével kezdődik, és egy olyan modellel kell végződnie, amely alkalmas a különböző gyártási forgatókönyvek értékelésére és a konkrét kihívások megoldására.

A kettő között a folyamatfüggőségek, az elvárt egyszerűsítés, valamint a tervezési folyamat sebessége és hatékonysága is kérdéses. A kimenetek közé tartoznak a rajzok, amelyek megmutatják, hogy hol kell elhelyezni a berendezéseket és hogyan kell biztosítani a szolgáltatásokat, de ma már sok gyártó digitális ikertestvérre vágyik. Ez egy olyan új gyártási innováció, amely virtuális üzembe helyezéshez és kísérletezéshez használható.

A modern gyárakban a gyártási folyamat ritkán zajlik egyetlen folyamatként az elejétől a végéig. A termékváltozatok és a testreszabási igények azt eredményezik, hogy az anyagok és alkatrészek a szerelési folyamat különböző pontjain érkeznek be, akár műveleteket kihagyva, és különböző végpontokon készülnek el.

Kezdje azzal, hogy megérti ezeket a változásokat, és kidolgozza a folyamat vagy a lefektetendő tevékenységek teljes térképét. Innen kiindulva azonosítani kell a függőségeket, mind azokat a helyeket, ahol a folyamatoknak térben egymás mellett kell lenniük, mind azokat, ahol esetleg szét kell választani őket. (Például a hegesztést és a festést általában célszerű elkülöníteni egymástól.)

A tervezési munka általában egy magas szintű koncepcionális áttekintéssel kezdődik. Ez megmutatja, hogy a funkciók hogyan helyezkednek el egymáshoz képest: például a megmunkálás a tisztítás mellett, mellette pedig a szerelés.

Miután konszenzus alakult ki a koncepcióval kapcsolatban, megkezdődhet a munka. Ez fokozatosan egyre részletesebbé válik, és végül eléri az automatizálási megoldások olyan összetevőinek szintjét, mint a robotok vagy akár az egyes asztalok és munkaállomások.

A nagyobb részletesség több munkát igényel, ezért kompromisszumot kell kötni a részletesség és a sebesség között. Ebben segít a Visual Components. A szabványos modulok használata és a layout gyors létrehozása, értékelése és módosítása lehetővé teszi a digitális modell elkészítéséhez szükséges erőfeszítés jelentős csökkentését. (Egy 11 modulból álló tanulási útvonal részletezi a Visual Components segítségével történő gyártástervezés és -tervezés végrehajtását).

Példák arra, hogy mit lehet elérni a Visual Components használatával:

  • A robotok és más gépek közötti terület csökkentése: a pontos munkakörülmények modellezése nagyobb helykihasználást tesz lehetővé.
  • Optimalizált raktárterületek: ha túl nagyok, akkor a készletszintek emelkedését teszik lehetővé
  • Csökkentett szállítási távolságok
  • Kevesebb kezelés
  • Szűk keresztmetszetek azonosítása és megoldása

További tényezők a gyári layout tervezésénél

A layout tervezése mindig iteratív folyamat. Az egyes berendezések szintjéig többszörös iterációval lehet lejutni, és további iterációkat kell végrehajtani, amint új információk elérhetővé válnak. A megfelelő eszköz megléte a gyári műveletek modellezéséhez segít felgyorsítani az optimalizálási folyamatot, lehetővé téve a gyorsabb következtetés levonását.

A pontosság elengedhetetlen ahhoz, hogy a modell hasznos eredményeket adjon. Ezért a tervezőcsapatnak törekednie kell a működési időkre, méretekre, csomagméretekre stb. vonatkozó pontos számok összegyűjtésére. A modell pontossága egy aktuális gyártási ütemterv lefuttatásával és annak vizsgálatával visszaellenőrizhető, hogy az eredmények megfelelnek-e a fizikai világban elért eredményeknek. (Az esetleges eltéréseket meg kell vizsgálni, és szükség esetén felül kell vizsgálni a modellt).

Az új layout lényeges eleme a munkavállalók biztonságának biztosítása. Helyet kell biztosítani az automatizálási megoldások és a veszélyes folyamatok, például a vegyi anyagokkal kapcsolatos folyamatok körüli megfelelő védőburkolatok számára, még akkor is, ha ez veszélyeztetheti a munkafolyamatokat és az anyagmozgatást.

Egy gyári layout-ot nem lehet pusztán CAD segítségével megtervezni, mivel az sokkal több, mint a gépek fizikai elrendezése. Az elrendezésnek működnie kell, és ezt csak valós idejű szimulációval lehet megállapítani. A Visual Components hatékony eszközt biztosít a gyári layout megtervezéséhez, biztosítva a hatékonyságot, pontosságot és alkalmazkodóképességet a modern gyártásban. Lépjen kapcsolatba velünk, hogy többet tudjon meg.

Ipar 4.0 – Ismerje meg ipari digitalizációs megoldásainkat és tekintse meg aktuális hirdetéseinket, akcióinkat!

Scroll to Top