2014. december 11-én a Microsoft hivatalosan is bejelentette felhő alapú Disaster Recovery megoldásának, az Azure Site Recovery (ASR) szolgáltatásnak, általános elérhetőségét kis- és középvállalatok számára is.
Mit is jelent ez a gyakorlatban?
Lehetővé vált a Windows Server 2012 R2 operációs rendszer felett futtatott virtuális környezetek Microsoft Azure felhőszolgáltatásba történő replikációja a System Center család Virtual Machine Manager komponensének megvásárlása és telepítése nélkül.
Miért jó ez a kis- és középvállalatoknak?
Amennyiben már most is Hyper-V virtualizációs technológiát használnak, amely része a Windows Server 2012 R2 operációs rendszernek, nincs szükség kezdeti beruházáshoz arra, hogy egy katasztrófatűrő, biztonságos, rugalmas, költséghatékony és minden esetben elérhető környezetet alakítsanak ki a saját infrastruktúrájuk Microsoft Azure-ba történő kiterjesztésével.
[notice type=”error”] Fontos megjegyeznünk, hogy az adatreplikáció minden esetben titkosított csatornán zajlik, valamint a feltöltött adatok is titkosíthatóak az ügyfél saját kulcsával.[/notice]
Az Azure Site Recovery szolgáltatás tartalmazza a saját virtuális környezetünk megfelelő működésének folyamatos figyelését, az átállás teljes automatizálhatóságát, valamint az átállás tetszőleges időpontban történő, éles környezetet nem befolyásoló tesztelését. A Microsoft minden Azure Site Recovery által védett komponensre 99,9%-os elérhetőséget biztosít.
Milyen költségvonzata van a szolgáltatásnak?
A listaárakat megvizsgálva látjuk, hogy a szolgáltatás a védett virtuális szerverek számának megfelelően árazódik. Jelenleg körülbelül 12.000 HUF/hónap egy virtuális szerver védelme, ami egyáltalán nem sok, ha belegondolunk, hogy üzleti adataink bármilyen körülmények között védve vannak és elérhetőek.