Néha a gyártóknak van egy listájuk azokról az automatizálási projektekről, amelyeket szeretnének megvizsgálni és megvalósítani a létesítményeikben. E projektek rangsorolása gyakran megköveteli a műszaki megvalósíthatóság és a kockázat értékelését, a beruházások megtérülésének kiszámítását, valamint a jövőre vonatkozó elképzelések és értékek kommunikálását a felső vezetés és a vállalat vezetői felé. Más esetekben a gyártók biztosak lehetnek abban, hogy az automatizálás segíthet a problémáik megoldásában, de nem tudják, hol kezdjenek hozzá, vagy miként valósítsák meg. A korlátozott automatizálási tapasztalattal vagy belső mérnöki képességekkel rendelkező vállalatok számára mindkét forgatókönyv ijesztőnek tűnhet.
Ez utóbbi helyzettel találkozott nemrégiben az Invio Automation ipari automatizálási rendszerintegrátor vállalat. Az Invio Factory of Future tanácsadó csapatát egy ablakokat összeszerelő építőipari gyártó bízta meg azzal, hogy segítsen felmérni, hogyan növelheti az áteresztőképességet, a teljes közvetlen munkaerő megtartásával vagy csökkentésével.
Az Invio tanácsadói csapata az ügyfélcsapattal együttműködve kezdte a folyamatot, hogy kidolgozza a lehetséges ötletek hosszú listáját. Ezután az Invio csapatának le kellett szűkítenie ezt a listát néhány lehetséges, nagy hatású projektre. Ez azt jelentette, hogy az ügyféllel együtt többféle koncepciót kellett megvizsgálni, értékelni kellett az egyes ötletek megtérülését, valamint a javaslatok szűkített listáját az üzleti vezetők elé kellett terjeszteni. A múltban ez a folyamat sok munkát igényelt, és gyakran használtak hozzá olyan eszközöket, mint a PowerPoint, az ötletek vizuális megjelenítéséhez. E projekt esetében azonban az Invio Automation a Visual Components gyártásszimulációs szoftveréhez fordult, hogy felgyorsítsa az ötletelési folyamatot.
Az így kapott javaslatok rövidebb idő alatt készültek el, szigorúbban értékelték őket, és a korábbi projekteknél magasabb szintű ügyféltámogatást kaptak. Ez az esettanulmány bemutatja, hogyan sikerült ezt elérni, és hogyan járult hozzá a Visual Components szoftver a vállalkozás sikeréhez.
Az egyes szakaszok:
- A világ legnagyobb ipari vállalatainak komplex mérnöki problémáinak megoldása
- Megoldások keresése a kereslet növekedésére
- Automatizálás és a Visual Components szerepe
- A Visual Components előnyei a potenciális automatizálási lehetőségek azonosításában
- Az automatizálás szimulálása az ablakgyártásban
Komplex mérnöki problémák megoldása a világ legnagyobb ipari vállalatai számára
Számos iparágban a gyártókra nagy nyomás nehezedik a minőség javítása és a költségek csökkentése érdekében. További, széles körben elterjedt kihívást jelent a munkaerőhiány, amely a magas nyugdíjba vonulásból és a munkaerő-felvételi nehézségekből ered. Sok gyártó számára, beleértve az ebben az esettanulmányban tárgyaltat is, a legnagyobb kihívást a nagy kereslet kielégítése jelenti.
A legtöbb gyártó megérti, hogy az automatizálás megoldást jelent ezekre a problémákra. Egyesek számára az automatizálás robotokat és CNC-gépeket jelent. Mások autonóm irányított járművekbe (AGV) vagy autonóm mobil robotokba (AMR) fektetnek be. Sokan pedig a hiperautomatizálás területét járják be, ahol az üzlet minden aspektusa javítható.
Amikor a gyártók lépésenkénti változtatást keresnek a folyamatok javításához, gyakran ipari automatizálási rendszerintegrátor vállalattal együttműködve kezdik a munkát. Az Invio Automation az egyik legnagyobb integrátor Észak-Amerikában, és széles körű képességekkel rendelkezik az AMR-ek, egyedi szerelőcellák, robotautomatizálás, gépi látás és szalagkezelő alkalmazások terén.
Az Invio-nak olyan iparágakban vannak ügyfelei, mint az orvostechnikai eszközök, a megújuló energiaforrások, az autóipar és az építőipari termékek. Mindezen területen sok ügyfél közös problémája, hogy vagy nem tudják, milyen előnyeik származnának az automatizálásból, vagy nem tudják, hol kezdjék el a meglévő, gyakran erősen manuális műveleteik automatizálását. Az Invio ezeknek a vállalkozásoknak kínálja a jövő gyára tanácsadási szolgáltatását.
A jövő gyára egy folyamat, ami a helyszíni műhelytalálkozóval kezdődik, és áttekinti az ügyfél meglévő gyártási műveleteit. Az Invio Automation szakértői az ügyfél telephelyén gyűlnek össze, hogy megvizsgálják a lehetőségeket. A helyszíni workshopot követően az Invio mérnökei 3D koncepciókat és szimulációkat dolgoznak ki. Az ügyféllel való, néhány héten át tartó, magas fokú együttműködés révén kialakul a kezdeti célprojektek listája, és a folyamatos kapcsolat alapja.
Megoldások keresése a növekvő kereslet kielégítésére
Az építőipar számára ablakokat gyártani nagy üzlet. A Research and Markets által közzétett jelentés szerint a globális ablakpiacon az évtized végéig ~9%-os emelkedés várható az összetett éves növekedési rátában. (CAGR).
Ezeket az ablakokat többszöri nyitáshoz, gyors működéshez és zord környezethez tervezték. Nagy részük rendelkezik biztonsági funkciókkal, illetve néhány elektromos működtetésű. Az ügyfelek a formák és méretek széles választékát és a magas szintű testreszabhatóságot igénylik. Következésképpen az ilyen típusú ablakok gyártói eddig nagyon kevés automatizálást alkalmaztak.
Az Invio Automation vállalatot egy ablakgyártó kérte fel egy olyan tanácsadói megbízás vezetésével, amelynek középpontjában a korábban nagymértékben manuális folyamatok automatizálása állt. A gyártó folyamatai az elmúlt évtizedben nagyrészt változatlanok maradtak, és manuális gyártási lépésekből, kézi összeszerelésből, strukturálatlan anyagmozgatásból álltak. A termékeik iránti növekvő kereslettel szembesülve a vezetés belátta, hogy annak kielégítéséhez változtatásra van szükség. Az Invio és az ügyfélcsapat számára a tanulmány elsődleges célja az volt, hogy azonosítsa és meghatározza azokat a projekteket, amelyek lehetővé tennék a termelés jelentős növelését anélkül, hogy a munkaerőt növelnék. A minőség javulása és a közvetett költségmegtakarítások pedig, bár nem kifejezetten erre törekedtek, természetesen pozitív eredmények lennének.
Automatizálás és a Visual Components szerepe
Az Invio Automation a folyamatot az ügyfél jelenlegi gyakorlatának áttekintésével kezdte egy helyszíni workshop során a gyárban. A Factory of the Future csapata az ügyféllel együttműködve 14 potenciális automatizálási és folyamatfejlesztési lehetőséget azonosított. Az ezt követő vizsgálatok és megbeszélések során a 14 projektből álló gyűjteményt három olyan koncepcióra szűkítették le, amelyek nagy valószínűséggel növelik az áteresztőképességet.
Minden egyes koncepciót alaposan megvizsgáltak, feltárva a lehetőségeket, azonosítva az ablakgyártáshoz használandó berendezéstípusokat és a várható előnyöket. Az Invio a Visual Components szoftver segítségével végezte ezeket a tevékenységeket.
A 3D-s gyártásszimuláció terén vezető szerepet betöltő Visual Components figyelemmel kíséri az automatizálás és a robotika trendjeit, hogy a gyártók számára jobb eszközöket biztosítson a gyártósor-koncepciók, cellák és munkafolyamatok feltárásához. Bár gyakran használják a gyártási folyamatok optimalizálására, ez az eszköz az új gyártóberendezésektől, elrendezésektől és munkafolyamatoktól elvárható teljesítmény értékelésére is alkalmas. Lehetővé teszi az olyan tényezők értékelését, mint a robotok hatótávolsága és a ciklusidő, a gyártási korlátok azonosítását, valamint a lehetséges átbocsátási sebességek értékelését, változó gyártási ütemtervek mellett.
Az Invio Automation-hez hasonló integrátorok számára a Visual Components szoftver különösen hasznos funkciója, hogy képes 3D koncepciót készíteni egy elrendezési javaslatból. Ez segíti az automatizálási koncepciókat kidolgozó csapatot az elképzeléseik megmagyarázásában, így az ügyféltől is jobb visszajelzést és iránymutatást kapnak.
Az Invio a “Factory of the Future Consulting” tanulmányában a Visual Components szoftvert használta az automatizált munkacellák létrehozására, az automatizálási megoldások koncepciójának kidolgozására és ezek az ügyfélnek való bemutatására.
A Visual Components előnyei a potenciális automatizálási lehetőségek azonosításában
Amikor ezt a tanácsadói tanulmányt elkezdték, az Invio Automation-nek még újak voltak a Visual Components gyári szimulációs szoftver nyújtotta lehetőségek. Korábban az Invio csapata a 3D CAD és a PowerPoint kombinációjára támaszkodott az ötletek bemutatásánál és az ügyfelekkel történő kommunikáció során. Ebben a tanulmányban azonban az Invio mérnöki csapata, megvizsgálja mit lehet nyerni a Visual Components szimulációs szoftver használatával.
A csapat három területen látott előnyöket:
- Sebesség
- Ügyfél-kommunikáció
- A kidolgozott koncepciók minősége
Ami a sebességet illeti, az Invio csapata úgy becsüli, hogy a Visual Components szoftver használatával a munkafolyamatok háromszor gyorsabbak lettek, mint korábban. Emellett észrevehető javulást tapasztaltak abban is, hogy az ügyfél mennyire látja át a bemutatott elképzeléseket.
Ami a koncepciók minőségét illeti, a csapat úgy érezte, hogy a Visual Components szoftver jól alkalmazható az automatizálás különböző szintjein.
“Annyira rugalmas volt… Akár egy teljesen automatizált cella koncepciójában voltunk, vagy egy félautomata cella anyagáramlását vizsgáltuk, az eszközt nagyon erősnek és értékesnek találtuk, amikor megpróbáltuk meghatározni, mi a legjobb az ügyfél számára. Az eszköz rugalmassága óriási volt, és lehetővé tette a csapatunk számára, hogy az automatizálás különböző szintjeit vizsgálja meg.”- mondta Ben Graham az Invio Automation vezető tanácsadója.
Az automatizálás szimulációja az ablakgyártásban
Az Invio tanácsadói folyamata az ügyfélnek benyújtott hivatalos jelentéssel zárul. Az Invio Automation által az ablakgyártó számára készített jelentés a következőkkel foglalkozott:
- Potenciális automatizálási projektek
- A költségek és hasznok magas szintű becslése
- Hardver/eszköz követelmények
Az Invio úgy találta, hogy a kissé “száraz” tények és számadatok 3D koncepció ábrázolással, sőt a javaslatok animációival való alátámasztása nagymértékben erősítette a javaslatokat. Ben Graham, a “Factory of the Future Consulting” csapatának tagja a következőképpen fogalmazott:
“Átváltottunk a Visual Components megoldásra, és a PowerPoint után megmutattuk az ügyfélnek Visual Components modellt, és úgy tűnt, hogy tényleg felfogták és megértették az automatizálási lehetőségeket és a projekt terjedelmét.”
A szimuláció felhasználása az ötletek “eladására”
Az Invio csapata rendkívül pozitívan értékelte, ahogyan az ügyfél reagált a Visual Components szoftver használatára.
“100%-ban észrevehető volt, hogy megnőtt az ügyfelek pozitív visszajelzéseinek száma, amikor megmutattuk nekik a Visual Components használatával elért eredményeinket.” – mondta Ben Graham az Invio Automation vezető tanácsadója.
Ez azt mutatja, hogy a gyári szimuláció több, mint a gyártási folyamatok optimalizálásának eszköze. Eszközt nyújt azon lehetőségek feltárásához, amelyek segítik, hogy hatékonyabban kommunikálhassa és vitassa meg az ötleteit. Az olyan integrátorok számára, mint az Invio Automation, a szimuláció alapvető eszköz az üzletfejlesztéshez és az ügyfelek kielégítéséhez. Egyértlemű, hogy az Invio fontosnak tartja a szimulációt, mivel elkötelezettek amellett, hogy beépítsék azt a jövőbeli projektjeikbe.