Szinte minden szoftvergyártó és technológiai szolgáltató azt állítja, hogy “felhőalapú”. Az igazság azonban az, hogy a legtöbb ilyen termék a régi, telepített szoftverek kisebb kiegészítéseit jelenti, tehát a fájlokat a helyi lemezek helyett a felhőben tárolják. Az ilyen típusú felhőalapú tárolószoftverek gyakran megkövetelik, hogy az ügyfél továbbra is összetett szerverhálózatot tartson fenn.
Egyes felhő-tároló termékek álcázzák a telepítést, vagy úgy, hogy a szoftvert letöltik és telepítik, majd a háttérben feltöltik a fájlokat, vagy úgy, hogy a telepített szoftvert máshol tárolják és streamelik. Ezek a hibrid platformok némi apró, járulékos előnyt biztosíthatnak. De csak egy valódi felhő-natív platform nyújthat transzformatív, egész szervezetre kiterjedő előnyöket.
Ezek a felhő-natív előnyök olyan termékekben bizonyítottak már, mint a Salesforce, Google Workspace (Gmail, Sheets, stb.), Zendesk, Asana, JIRA, Workday, Microsoft Office 365 és sok más. A felhő- és lemez-tároló termékek ezeken a piacokon messze lemaradtak.
Mi is pontosan a natív felhő alapú szoftver?
Egy natív felhő alapú platformon az összes adatot egy helyen, a felhőben lévő adatbázisban tárolják. Amikor egy felhasználó az adatokon dolgozik, nem szükséges a fájlok másolása, zárolása vagy letöltése. Továbbá az adatokat inkrementálisan is elmentik, így azok bármely valaha létezett állapota könnyen visszaállítható.
Egy szoftver lényegében a mikroszolgáltatások gyűjteménye, szintén teljes egészében a felhőben fut. A mikroszolgáltatások több bérlőre is kiterjeszthetők, ami lehetővé teszi a gyors skálázást és a “hibás” mikroszolgáltatások azonnali cseréjét. Ez pedig egy alapvetően más megközelítés, mint a felhő-tárolási megközelítés.
A felhő-natív szoftverek néhány további kulcsfontosságú szempontja:
- A felhőinfrastruktúra globális léptékű.
- A felhasználók, valamint jogaik és munkamenetük aktuális állapota a felhőben található. Egy felhasználó egyszerre több munkamenetben, több különböző állapotban is részt vehet, teljesítmény vagy erőforrás veszteség nélkül.
- A szoftver folyamatosan és minden felhasználó számára átláthatóan frissül.
- A szellemei tulajdonvédelmet befolyásoló minden apró művelet örökre és megváltoztathatatlanul rögzítésre kerül.
- Minden egyes adatmódosítás inkrementálisan is örökre rögzítésre kerül.
- Egy adattár intelligensen indexeli ezt a hatalmas adatgyűjteményt.
- A szoftver beépített analitikai motorral rendelkezik.
- Az adatokhoz való hozzáférés mesterségesen soha nem kerül korlátozásra azon felhasználók számára, akiknek hozzáférési joguk van.
- A rendkívül biztonságos REST API és a Websocket architektúra különíti el a felhőinfrastruktúrát a felhasználói felületen keletkező módosításoktól.
Most, hogy megállapítottuk, mi a felhő-natív szoftver, vizsgáljuk meg, mi nem az. Hogyan állapíthatjuk meg, hogy egy szoftver csak részben felhőalapú vagy teljesen felhőalapú megoldás?
25 figyelmeztető jele annak, hogy NEM felhő-natív platformot használ
Hibrid felhő-tároló eszközt használ, ha…
- Csak meghatározott operációs rendszereken vagy hardvereken tudja használni.
- MINDENT telepítenie kell.
- Aggódik az összeomlás és az adatvesztés miatt.
- Nem fér hozzá olyan adatokhoz, amelyekhez joga van, ha valaki más szerkeszti azokat.
- Több mint egy percig tart a regisztráció és a termék használatba vétele.
- Egy percnél több időbe telik egy új felhasználó be- vagy kivonása.
- Nem éri el és nem tudja szerkeszteni az adatait bármikor, bárhonnan, bármilyen modern eszközön, beleértve a táblagépeket és telefonokat is.
- Másolatot kell készítenie egy fájlról, vagy más formátumba kell konvertálnia, hogy valaki más is megtekinthesse vagy szerkeszthesse azt.
- Nem tudja visszaállítani az adatait semmilyen korábbi állapotba.
- Nem tud valakinek azonnali hozzáférést adni az adataihoz.
- Nem tudja azonnal megszüntetni az adataihoz való hozzáférést.
- Szellemi tulajdonának védelme érdekében meg kell kérnie az embereket, hogy töröljék a fájlokat és remélnie kell, hogy valóban meg is teszik, amikor megszünteti az adatokhoz való hozzáférésüket.
- Aggódik, hogy ha megváltoztat valamit, és az rosszul sül el, akkor lehet, hogy soha nem tud visszatérni oda, ahol volt.
- Nem tud elszámolni azzal, hogy ki férhetett hozzá az adataihoz, és mit csinált azokkal.
- Nem tudja megakadályozni, hogy valaki, akinek másolatot ad az adataiból, másnak is adjon egy másolatot.
- CAD rendszergazdára vagy más informatikai munkatársra van szüksége a CAD és/vagy PDM hardverének, adatainak és szoftvereinek kezeléséhez.
- Biztonsági mentéseket kell készítenie a CAD-adatairól.
- Önnek vagy vállalatának szerverekre és azok karbantartására van szüksége a tárolt adatok belső vagy külső megosztásához.
- Egy adott számítógépet vagy VPN-t kell használnia az adatokhoz való hozzáféréshez vagy egy kiadás jóváhagyásához.
- Vezetőként nem tudja valós időben, értekezletek nélkül, önállóan megmondani, hogy a csapata mit csinált a közelmúltban.
- Nem tudja megmondani, hogy egy beszállító vagy vállalkozó elkezdte-e már a munkáját.
- Ha egyszer már hozzáférést adott valakinek az adataihoz, nem tudja megakadályozni őket abban, hogy lemásolják, letöltsék, exportálják vagy terjesszék azokat.
- Kénytelen megnyomni a mentés gombot vagy engedélyezni az automatikus mentés funkciót, hogy elkerülje a munka elvesztését.
- Az adatok bejelentkezésére vár mielőtt láthatná őket.
- Aggódik, hogy a megtekintett adatok már elavultak.
Ne hagyja magát becsapni. Az Onshape az egyetlen olyan termékfejlesztési platform a piacon, amely kiküszöböli az összes, fent felsorolt termelékenységi szűk keresztmetszetet.
Kérdése van, vagy szívesen kipróbálná milyen előnyökkel jár a natív felhő alapú termékfejlesztési platform?
Kérjen kollégáinktól online bemutatót, vagy 14 napos tesztverziót itt!